درباره ما

ما گروه همتا هستیم!

درست زمانی که در محوطه‌ی دانشگاه به همراه چندتن از هم‌کلاسی‌هایمان در خصوص بازارکار رشته‌ی برنامه‌نویسی مشغول بحث بودیم به این نتیجه رسیدیم که یک سایت آموزشی در حوزه‌های مختلف برنامه‌نویسی راه‌اندازی کنیم تا بتوانیم تجربیات خودمان را در اختیار دانشجویان تازه وارد قرار دهیم و از این مسیر کسب درآمد کنیم. فردای آن روز به اتفاق هم، دامنه (همان آدرس اینترنتی) hamta-college.ir را ثبت کردیم و بعد از آن شروع به ضبط آموزش‌هایمان کردیم.

برنامه‌نویسی وب آغازی بود بر پایان تمام آموزش‌هایمان

در فصل امتحانات پایان ترم، یعنی تقریباً ۲ ماه بعد از راه‌اندازی همتاکالج برای اولین بار درآمد ما بیش از مخارج شخصیمان شد. در همین حال تصمیم گرفتیم آموزش‌هایی خارج از مطالب درسی نیز در سایت قرار دهیم. بنابراین اولین دوره جامع آموزش طراحی سایت را در سایت خودمان منتشر کردیم. در کم‌تر از ۱ ماه بیش از ۲۰۰ نفر رضایت کامل خود را در خصوص دوره اعلام کردند. از این روز مسیر محتوای آموزشی را به آموزش طراحی سایت متمرکز کردیم.

اولین پروژه‌مون آهن‌ربا بود

تقریباً یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۴ اولین پروژه طراحی سایت را قبول کردیم. قبل از اون از دریافت پروژه خوداری می‌کردیم ولی کارفرما بخاطر اعتماد شدید به همتا اصرار زیادی کرد و ما مجبور شدیم که این پروژه را قبول کنیم. در پایان این پروژه سیل عظیمی از درخواست‌های کوچک و بزرگ را به سمت ما هدایت کرد. در اینجا بود که بخش طراحی سایت را راه‌اندازی کردیم. ما توانستیم با کارآموزانی که خودمان تربیت کردیم، سنگین‌ترین پروژه ها ران (راه‌اندازی) کنیم.

کرونا بمب کسب‌وکار ما بود.

پیش از کرونا عموم مشتریان طراحی سایت افرادی بودند که دانش تخصصی برای مدیریت سایت داشتند، اما کرونا باعث آنلاین شدن کسب‌وکارها شد. در زمان قرنطینه کوچک‌ترین بوتیک‌ها، فروشگاه‌ها و… برای زنده نگه‌داشتن کسب‌وکارشان مجبور بودند از اینستاگرام استفاده کنند. اما اینستاگرام بستر مناسبی برای فروش نمی‌باشد. برای همین به سرعت تقاضا برای طراحی سایت افزایش یافت و ما در همتا تمرکز خود را روی طراحی سایت قرار دادیم.

در ابتدا سیل نارضایتی‌ها سمت ما سرازیر شد!

وقتی مشتریان سایت‌هایشان را تحویل می‌گرفتند، بعد از چند ماه در حالی که ناراحت بودند با ما تماس می‌گرفتند و با اعتراض از ما می‌پرسیدند «چرا سایت ما فروش ندارد؟» در ابتدا تمام تلاش اعضای تیم این بود که مشتریان را قانع کنند که فرآیند طراحی سایت و فرآیند بازاریابی دو مقوله‌ی جدا از هم هستند، اما با زیاد شدن درخواست‌ها به این نتیجه رسیدیم که در حوزه‌های مارکتینگ و فروش نیز خدمات عالی ارائه دهیم.
بعد از ارائه خدمات مارکتینگ در پکیج‌های طراحی سایت، رضایت مشتریان بیش از پیش شد. این رضایت به قدری است که در حال حاضر تمام سیستم بازاریابی همتاکالج فقط با معرفی مشتریان قدیمی صورت می‌گیرد و ما هزینه‌ی چندانی برای بازاریابی انجام نمی‌دهیم.

آموزش وردپرس و طراحی سایت آموزش
طراحی سایت طراحی سایت
پشتیبانی وردپرس پشتیبانی وردپرس
پیمایش به بالا